Aktualności

Maj w Przedszkolu.

W pierwszym tygodniu maja Grupa Krasnali będzie rozmawiać o Polsce. Przedszkolaki dowiedzą się jak wygląda godło, a także flaga naszej ojczyzny. Posłuchają również hymnu, poczytają legendę o smoku wawelskim oraz syrence warszawskiej.

Drugi tydzień maja upłynie na tematyce wiosennej. Dzieci dowiedzą się jakie zwierzęta mieszkają na łące, a także dlaczego owady są pożytecznymi stworzeniami. Poznają również nazwy kwiatów rosnących na łące. W tym miesiącu przedszkolaki będą także obchodzić Dzień Mamy. Z tej właśnie okazji dzieci wezmą udział w przedstawieniu pt: „Dla Ciebie mamo”. 

Miesiąc maj w Grupie Smerfów jest miesiące poznawania przez przedszkolaki otaczającego ich świata. Dzieci zapoznają się z wybranymi urządzeniami elektrycznymi, ich wyglądem i przeznaczeniem oraz z  zasadami bezpiecznego zachowania się podczas obsługi urządzeń elektrycznych.  Rozwiązywać będą zagadki słowne, wykonywać ćwiczenia ortofoniczne „urządzenia elektryczne” czyli naśladować odgłosy odkurzacza, suszarki do włosów, robota kuchennego.

Grupa Smerfów zajmie się również poznawaniem i dbaniem o Ziemię. W maju czekają dzieci: zabawa badawcza z wodą, zabawa dramowa, jak również zabawy ruchowe z gazetami.   

Maj jest miesiącem kiedy wszystkie przedszkolami przygotowują się do Dnia Mamy i Taty. Kolejnym zagadnieniem będzie więc rodzina. Dzieci będą przygotowywać upominki dla mam i tatusiów z okazji ich święta.  W tym miesiącu przedszkolaki „gościć” też  będą  wiosną na łące. Z pewnością ciekawym elementem będą improwizacje taneczne „Taniec motyli” z wykorzystaniem apaszek, zabawy śpiewno- ruchowe, jak również rozwiązywanie zagadek słownych „mieszkańcy łąki”.

Miesiąc maj zakończy niespodzianka dla przedszkolaków z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka czyli wyjazd na Piracką Wyprawę do parku rozrywki Nenufar :-)

 
 
Jesteś tutaj: Home aktualnosci Maj w Przedszkolu